HistorieÚvodnikOdkazy

Max Payne (G4ndy)

16 prosince, 2003, G4ndy Žádné komentáře

„Že ta nová učitelka vypadá jako ta prostitutka z maxe?“
„Myslíš tu u toho baru?“
„Jasně.“
„To by odpovídalo.“
„A co, už si Maxe dohrál?“
„Jasně, jenom mi hned nedošlo co mám dělat na tý střeše.“
„Že je naprosto špičkovej.“

„No netvrdil bych, až na těch pár prvních úrovní. Řek bych že to autoři trochu pohnojili, měli hodně prostoru pro stvoření mnohem dynamičtějšího příběhu a oni se omezili jen na primitivní bossárnu, kdy vždy někoho na konci mapy odstřelíš, nebo někdo uteče. Jo, pravda je tam ta tajná armádní droga, ale takových béčkových scénářů máš plné kino.“

„A co to Matrixový zpomalování.“

„To je opravdu největší vychytávka v celém Maxovi. Nebýt téhle speciální možnosti hru kdykoli zpomalit Max by vůbec nestál za to. Ale tohle zpomalování tě za chvíli přestane brát, a jak jsem řekl po prvních minutách začne pomalu ale jistě to prvotní nadšení ustupovat. Je to způsobeno především tím, že zpočátku si nastavili autoři laťku až moc vysoko, design prvních map jako je metro a nádherné interaktivní intro jak vystřižené z filmu Uprchlík je až moc dobře zpracované na to, aby se celá hra mohla nést v podobném strhujícím duchu. Je to smutné, ale je to realita, odhalení, která měla být šokující tak vlastně hráče minou, protože ten se soustředí spíše na neutuchající jednotvárnou akci.

Zpomalit, vyskočit, střílet a kochat se tou perfektně zpracovanou zpomalenou kaskadérskou akcí. Otázkou je jestli to není trochu málo, jeden pořádný úvod do děje, který později nestojí za nic a jedna perfektní novátorská frajeřinka -zpomalování.“

„A co ten skvělý hraný komiks?“

„Na něj jsem zapomněl, tak tohle je jistě další klad Maxe. Autoři vyřešili situaci s fmv sekvencemi šalamounsky. Žádná videa, filmečky, jen statický komiks v němž účinkují živí lidé, což je ve hrách nevídané. Ušetřili si tak mnoho práce, kterou by jinak museli investovat do tvorby v poslední době už tak nekvalitních filmečků.“

„A co engine?“

„Dnes už považuju skoro za povinnost, aby tak proklamovaná hra jako Max měla dobrý engine. Optimalizace je rozhodně na vysoké úrovni, maxe jsem mohl hrát jakš takš i na 333 se 128MB ramky. Ale v rozsáhlejších prostorách už moje voodoo3 nestíhalo vykreslovat. Je vidět, že je mnohem přínosnější vytvořit engine vlastní než licencovat Quake3 nebo béčkový Lith-tech. Autoři tak přesně vědí, co jejich brouček stvořený speciálně pro účely hry dokáže a co ne. Realistické textury ve vysokém rozlišení a modely postav, které jsou ale zoufale málo rozmanité. Pravda nemůžu chtít od Maxe nějaké alieny z jiné planety, i když mě jednu chvíli v podzemní laboratoři připadalo, že na mě každou chvílí někde z rohu vyskočí skutečný vetřelec“

„Tak vidíš, že se ti v podstatě Max líbil.“

„V podstatě to není zas tak špatná hra, ale mohlo to s ní dopadnout mnohem lépe ale taky mnohem hůř, kdyby se jí nedostalo takové reklamy a kladného ohlasu v časopisech.“

Hodnocení: 7/10

Žánr: 3rd person 3D akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *